Restoranlar için menü desteği geldi

  1. Başlangıç
  2. chevron_right
  3. Google My Business
  4. chevron_right
  5. Restoranlar için menü desteği geldi

Arama sonuçları sayfasında kullanıcı dostu geliştirmelere gün be gün devam eden Google, son güncellemelerden birini daha Google Benim İşletmem (Google My Business)’de yaptı. Yakın zaman önce Google My Business İşletmelerin Kendi Mekanlarına Video Ekleyebilmesine İzin Verdi başlıklı haberimizde sizlere yeni bir özellikten bahsetmiştik, artık mekanların kendi hesaplarına yükleyecekleri videolar ile daha fazla bilgi sahibi olabileceğiz. Şimdi yine Google My Business yapılan bir geliştirme ile restoranlara kendi menülerini kendi Google My Business hesaplarından doğrudan listelenmiş sonuçlarına ekleme ve düzenleme imkanı sunuyor. Bu da demek oluyor ki Restoranlar Google My Business‘ta Menüler Ekleyebilecek

Daha açık olmak gerekirse, bu, restoranların menülerine bağlantılar ekleyebildiği önceden var olan özellikten farklıdır. Lokantaların Google My Business API’si veya üçüncü taraf menü hizmetleri vasıtasıyla menüler oluşturup düzenleyebildiği bir özellik de vardı.

Restoranlar Google Benim İşletmem’e Menülerini Ekleyebilecek
Restoranlar, Google My Business API’sı veya bir üçüncü taraf hizmeti yerine artık kendi Google Benim İşletmem sayfalarında yapılandırılmış bir menü ekleyebilir.

Menüler, Google Benim İşletmem Bilgi sekmesini kullanarak eklenebilir. Editör, restoranların öğelerin başlığını, açıklamasını ve fiyatını içerebilen birden çok bölümlü (mezeler, aperatifler, içecekler vb.) Menüler eklemesine izin verir.

Yeni menü düzenleyicisi yalnızca girişleri bir üçüncü taraf sağlayıcıya bağlı olmadığı sürece İngilizce konuşulan yerel konumlardaki restoranlarda kullanılabilir. Menüler, yalnızca bir mobilde görüntülenebilir.

Menü