İşletmemi Google’da başka birisi doğruladı

İşletmem başka birisi tarafından doğrulanmış

Bazı işletmeler, işletme sahibi veya bir yönetici tarafından zaten doğrulanmıştır ve bir Google Benim İşletmem girişine sahip olabilir. Girişin sahibi işletmeyi doğrulayan kişidir.

İşletmenizin hâlihazırda doğrulanıp doğrulanmadığını öğrenmek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Google Benim İşletmem‘e gidin.
 2. İşletmenizi yönetmek için kullandığınız Google hesabıyla oturum açın.
 3. Adını ve adresini kullanarak işletmenizi arayın.
 4. Arama sonuçlarında işletmenizi tıklayın.
 5. Başka birinin işletmenizi doğrulamış olduğunu belirten bir iletişim görürseniz aşağıdakilerden birini seçin.

Farklı bir e-posta adresini deneyin

İşletmenizi farklı bir e-posta adresi kullanarak doğrulamış olabilirsiniz. Birden fazla Google hesabınız varsa (örneğin, biri kişisel mesajlar diğeri de işle ilgili mesajlaşmalar için) Google Benim İşletmem oturumunu kapatın ve başka bir Google hesabıyla oturum açın.

Söz konusu Google hesabıyla doğruladığınız girişleri görürsünüz. Girişi Google hesaplarınızın hiçbirinde göremiyorsanız, girişin geçerli sahibiyle iletişime geçmeniz gerekir.

Erişim talep edin

Bir girişin sahipliğine veya yönetimine erişim talep etmek için Google Benim İşletmem aracılığıyla söz konusu girişin geçerli sahibiyle iletişime geçebilirsiniz.

Girişin geçerli sahibinden erişim talep etmek için:

 1. Google Benim İşletmem‘e gidin.
 2. İşletmenizi yönetmek için kullandığınız hesapla Google’da oturum açın.
 3. İşletmenizin adını veya adresini girin, daha sonra arama sonuçlarından işletmenizi seçin.
  1. İşletmeyi doğrulayan e-posta adresinin bir kısmını gösteren bir iletişim görebilirsiniz. Bu e-posta adresini yönetiyorsanız, işletme girişinize erişmek için bu hesapta oturum açın.
 4. Formu doldurun. Girişin geçerli sahibinin daha fazla bilgi için sizinle iletişime geçmesi gerekebilir. Bu nedenle, iletişim bilgilerinizi ilgili kişiyle paylaşmadan isteğinizi gönderemeyebilirsiniz.
 5. Gönder‘i tıklayın.
 6. Girişin geçerli sahibi, sizinle iletişim kurmasını isteyen bir e-posta alır. Size de bir onay e-postası gönderilir. Onay e-postasındaki bağlantıyı tıklayarak isteğinizin durumunu kontrol edin.
 7. Girişin geçerli sahibinin talebinize yanıt vermesi için 7 gün bekleyin. 7 gün içinde yanıt almazsanız girişe erişim elde etmek için işletmeyle ilişkinizi doğrulayabilirsiniz.

Ayrıca, işletme girişindeki iletişim bilgilerini kullanarak girişin geçerli sahibiyle doğrudan iletişime geçmeyi deneyebilirsiniz. Sizi giriş yöneticisi olarak eklemek veya girişin sahipliğini size devretmek için izlemeleri gereken talimatları ekleyin.

Menü