Google’da yayın oluşturma

Google Benim İşletmem aracılığıyla yayın yapmak etkinliklerinizi, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi doğrudan Google Arama ve Haritalar’da yayınlamanızı sağlar. Yayın oluşturarak, işletme girişinizi Google’da bulan müşterilere içeriğinizi en uygun zamanda gösterebilirsiniz.

Yayın oluşturma

Masaüstü bilgisayarlar

  1. Google Benim İşletmem‘de oturum açın. İki veya daha fazla konuma sahipseniz yönetmek istediğiniz konum için Konumu yönet‘i tıklayın.
  2. Yayın oluştur‘u tıklayın. Alternatif olarak menüden Yayınlar‘ı da tıklayabilirsiniz.
  3. “Yayın oluştur” ekranı görünür. Burada yayınınıza fotoğraf, metin, etkinlik ve düğme ekleme seçenekleri sunulur. Her alanı tıklayıp gerekli bilgileri girin.
  4. Yayınınızı oluşturduktan sonra önizlemesini görmek için Önizle‘yi tıklayın. Düzgün görünüyorsa ekranın sağ üst köşesindeki Yayınla‘yı tıklayın.

Mobil cihazlar

  1. Google Benim İşletmem uygulamasını açın.
  2. Ekranın sağ alt köşesindeki oluştur simgesine blank dokunun. Ardından, ekranda görünen yayınlar simgesine blank dokunun.
  3. “Yayın oluştur” ekranı görünür. Burada yayınınıza fotoğraf, metin, etkinlik ve düğme ekleme seçenekleri sunulur. Her alana dokunup gerekli bilgileri girin.
  4. Bilgilerinizi girdikten sonra, yayının bir önizlemesini görürsünüz. Düzgün görünüyorsa ekranın sağ üst köşesindeki Yayınla‘ya dokunun.

 

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü