Google Benim İşletmem İstatistikler

Google Yerel İşletmelerin Varlığına Önem Veriyor

Google son zamanlarda yerel işletmelerin varlığına büyük önem veriyor. Haritalarını da bu yönde geliştirip sıradan bir haritanın çok ötesine geçmeyi planlıyor. Bunu nispeten de başarmış durumda. Burada sadece caddeler sokaklar önemli yerler değil, işletmeler de yer alıyor. İşletmeleri ziyaret eden kullanıcılar gittikleri işletme hakkında öneriler, yorumlar yazabiliyor, işletmelere puan verebiliyor. Bu bilgiler işletmeyi ziyaret edecek diğer kullanıcıların çok işine yarıyor. Ancak pek çok işletme sahibi Google’ın bu servislerinden habersiz. İşletmesi ile ilgili değerlendirmeleri görmemiş oluyor.

Google işletme sahiplerinin bu hesapları sahiplenmelerini ve bu bilgileri yönetilmelerini istiyor. Bunun için Adwords kuponları, ücretsiz web sitesi bile veriyor. Ancak işletme sahipleri bu hesapları sahiplenme konusunda hala çok problem yaşıyor. Pek çok işletme bu hesapları sahiplenmiş dolandırıcıların kurbanı olmuş durumda. Her yıl belirsiz ücretler talep ediliyor, ödeme yapılmayan hesaplar “Kalıcı olarak kapatıldı” olarak işaretlenmekte. Bu durumda işletmeye gelecek kişileri ciddi şekilde kararlarından vazgeçirtiyor.

Bu bilgilerin güncel tutulması için işletmeler Google Doğrulama Takımı tarafından aranıyor, bilgiler kontrol ediliyor ancak insanların buna da güveni kalmamamış durumda. 0212 705 8597 numaralı telefondan Google Benim İşletmem ile ilgili bir çağrı aldıysanız bu aramaya güvenin. Bu numara Google Benim İşletmem’de bulunan işletmenizi doğrulama amaçlı size yardımcı olacak iş ortağı Competence Call Center (CCC) operatörüne aittir.

Ancak adresi yanlış kaydedilmiş, eski adresinden taşınmış, işletmesi başkası tarafından doğrulanmış hesapların doğrulama kodu ile doğrulanması sıkıntılı bir süreç. Genelde bilgiler eksik, adres yanlış olduğu için doğrulama kodu da ulaşmıyor ve işletmeler doğrulanamıyor.

Google bu durumunda önüne geçebilmek için işletmeleri bizzat ziyaret ederek bilgilerini kontrol edip işletme hesaplarını sahiplenmesini sağlayan bir uygulamaya geçti. Benim İşletmem Güvenilir Doğrulayıcı adı verilen, özel davet ile programa davet edilip eğitim alan, sertifika hakkı kazanıp bu hizmeti veren kişiler var. Genelde Google’ın tüm servislerine takip konusunda uzman olan bu kişiler, işletmenizi sahiplenebilmeniz için Google’ın istediği evrakları kontrol ederek uygunsa işletmenizi sizin adınıza kaydedip onaylıyor. O andan itibaren hesabınızı kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Ücretsiz web sitesi oluşturup belirlediğiniz hedef kitleye reklam bile verebiliyorsunuz.

Bu ekip işletmenizin profesyonel fotoğraflarını çekip, dilerseniz Google Street View’den aşina olduğunuz panoramik iç mekan çekimlerinizi de yapıp haritalarda yer almanızı sağlayabiliyor. Tabi tüm bu işlemler için küçük bir ücret ödüyorsunuz. Ancak birkaç ay içinde farkı gördüğünüzde bu ücretin hiç bir şey olmadığını fark edeceksiniz.

Google Benim İşletmem Güvenilir Doğrulayıcı personele buradan ulaşabilirsiniz.

Aşağıdaki video’da bir başarı hikayesini bulabilirsiniz.

Menü