Google Benim İşletmem Hesabım Askıya Alındı

  1. Başlangıç
  2. chevron_right
  3. Google My Business
  4. chevron_right
  5. Google Benim İşletmem Hesabım Askıya Alındı

Son günlerde sıkça aldığımız sorulardan birisi, Google Benim İşletmem Hesabım Askıya Alındı, ne yapabilirim, nasıl düzeltebiliriz?

Eğer hesabınız askıya alındıysa bu sorunun çözümü en az 1 ay sürüyor. bu konuda önceden uyaralım. Hesabınızın askıya alınma sebeplerine bakmamız gerekiyor. Hesabınızın adında arama sonuçlarında kolay çıkması için anahtar kelime, semt adı, web sitesi, telefon vs kullandıysanız bu sebepten askıya alınmıştır. Bunun düzeltilmesi şarttır. Google, İşletmenizin resmi adı tabelanızda müşterileriniz sizi nasıl görüyorsa bu şekilde haritalarda yer almanızı kabul eder. Aynı işletme adına fiziksel olarak orada mevcut olmayan birden fazla harita kaydınız varsa bu da askıya alınma sebeplerindendir. Hesabınız içerisinde birden fazla kayıt varsa ve tüm hesaplarınız askıya alınmışsa e-posta adresininden kara listeye alınmışsınız demektir bu adres ve buna bağlı diğer tüm hesaplarınız telefonlarınız vs kara listeye girmiştir ve yeniden aktif edilmesi neredeyse mümkün değildir.

Bu nedenle spam işletme girişi yapmayın. İşletmelere spam yorum eklemeyin. Spam yorum yapmayın. Haritalara eksik yer ekle diyerek spam konum eklemeyin. Bu tür davranışlar yapay zeka botlar veya şikayet üzerine tespit ediliyor ve bağlı tüm hesap ve telefonlar kara listeye alınıyor ve tekrar aktif edilmiyor.

Askıya alınan işletmenizin düzeltilmesi ve yeniden aktif edilmesi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

İşletmenizi Google’da sunmaya yönelik kurallar adlı sayfadan bilgi alarak işletmenizi kurallara göre düzenleyebilirsiniz.
Sonra Google Benim İşletmem’de yerel işletme eski haline döndürme isteği talebinde bulunarak geri dönüş bekleyebilirsiniz.

Menü