Çözüm ortakları ile birlikte çalışma

Google Benim İşletmem hakkında

Google Benim İşletmem, müşterilerin Google Arama ve Google Haritaları kullanırken işletmenizi bulmalarını ve bağlantı yapmalarını kolaylaştırır. Bir işletme girişini oluşturduğunuzda ve doğruladığınızda, iyi bir ilk gösterim oluşturmak ve bilgilerinizi güncel tutmak için Google’da işletmenizin nasıl göründüğünü yönetebilirsiniz. Kullanıcılar sizi Google’da buldukça, müşteri davranışları hakkında bilgi edinmeniz ve işletmenizi nasıl keşfettiklerini ve etkileşime girdiklerini öğrenmeniz mümkün olacaktır.

Üçüncü tarafı kullanma

Google Benim İşletmem, size işletmenizin başarılı olmasına yardımcı olabilecek araçlar sağlar, ancak bazen bir işletmeyi yönetmek, başarılı bir işletme girişi oluşturmak ve sürdürmek için yeterli zaman bırakmaz. Eğer bir yardıma ihtiyacınız varsa ya da bir uzman tavsiyesi istiyorsanız, bir üçüncü tarafla çalışmayı tercih edebilirsiniz. Yüzlerce müşteriyi yöneten büyük şirketlerden bağımsız web danışmanlarına kadar değişen bir yelpazede seçilecek çok sayıda üçüncü taraf vardır.

Üçüncü taraf ile nasıl çalışılır?

Google Benim İşletmem ücretsiz olmakla birlikte, üçüncü taraflar genellikle girişinizi yönetmek için bir ücret alır. Girişinizi güncel tutmak, size müşterilerin bilgilerini sağlamak, sorularınızı cevaplamak ve yorumları yanıtlamak gibi değerli hizmetleri sağlayabilirler. Yatırımınıza en iyi getiriyi alıp almadığınızı değerlendirebilmeniz için, bir üçüncü taraftan sağladığınız faydaları anlamak önemlidir.

Bir üçüncü tarafı seçmek ve çalışmak için en iyi beş uygulamayı aşağıda bulabilirsiniz:

 1. Seçici olun. Birlikte çalışmak için bir üçüncü taraf seçerken şu soruları sorun:
  • Daha önce işletme girişleri yönettiler mi?
  • Benzer bütçe veya hedef kitlelere sahip işletmeleri yönettiler mi?
  • İşletmenizi büyütmek için başka hangi hizmetleri sağlayabilirler?
 2. Bir seferde yalnızca biriyle çalışın. Hangisinin en iyi sonuçları getireceğini görmek için bütçenizi birden fazla üçüncü taraf arasında bölme fikrini cazip bulabilirsiniz, ancak her birini teker teker test etmenin en iyisi olduğunu akılda tutun. İşletmeniz Google’da yalnızca bir kez görünebilir. Bu yüzden aynı anda birden çok üçüncü tarafı test etmek zordur.
 3. Kendinizi eğitin.  Google Benim İşletmem’in nasıl çalıştığını ve özelliklerinin nasıl kullanılacağını kavramak çok zaman almaz. Google Benim İşletmem’e temel bir başlangıç için kaynaklar ve SSS’leri inceleyin. Ardından olabilecek belirli sorulara cevap bulmak için Yardım Merkezi’ni ziyaret edin. Google Benim İşletmem’in nasıl çalıştığını anlamak bir üçüncü taraf ile çalışırken daha bilinçli kararlar almanıza yardımcı olacaktır.
 4. Deneyime güvenin. Google’da yüzlerce işletme yönetmiş bir şirketin Google Benim İşletmem ile ilgili uzmanlık geliştirmiş olma olasılığı daha yüksektir. Bir üçüncü tarafa iş vermeden önce, Google’da işletmeleri yönetme konusunda önceki deneyimlerini anlamak için onlarla konuşmak gerekir.
 5. Performansınızı değerlendirin. Müşterilerin Google’da işletmenizi nasıl buldukları ve etkileşimde bulundukları hakkında bilgi verebilecek olan Google Benim İşletmem hesabınızda çok çeşitli bilgiler bulabilirsiniz. Her ay girişinizin performansını gözden geçirmek ve bir üçüncü taraf ile çalışmanın sonuçlarını değerlendirmek için zaman harcayın. Müşterilerin İnternette işletmenizi bulma şekillerindeki değişikliklerin yanı sıra güncellenen fotoğraflar ve mevcut çalışma saatleri gibi şeyleri kontrol edin.

Yanıltıcı Davranış

Pek çok üçüncü taraf müşterilerinin çıkarlarını en iyi şekilde temsil eder, ancak bazı üçüncü taraflar daha az saygındır. Bir üçüncü taraf seçerken ve birlikte çalışırken dikkat edilmesi gereken uyarı işaretlerinin bir listesini aşağıda bulabilirsiniz:

 • Şeffaf olmamak. İşletme girişinizi görüntüleme ve tıklama sayısı gibi belirli veriler de dahil olmak üzere, kullanıcıların işletmenizle nasıl etkileşimde bulunduğunu bilmeye hakkınız var.
 • Google’da yerleşimi garanti etme. Üçüncü tarafların işletmenizi, Google Arama veya Google Haritalar’da görüneceği sırayı etkilemesi mümkün değildir. Yerel arama sıralaması hakkında daha fazla bilgi edinin
 • Google için çalıştığını iddia etme. Bir üçüncü taraf temsilcisi Google tarafından istihdam edildiğini iddia ederse, adını sorun ve @google.com (@gmail.com değil) e-posta adresinden size e-posta göndermesini isteyin.
 • Tehdit etme. Üçüncü taraflar Google’dan işletmenizi kaldıramaz veya açık izniniz olmadan girişinize erişemez.
 • Yanıltıcı fiyatlandırma. Kötü niyetli üçüncü taraflar size kabul ettiğiniz fiyatlandırmayı kullanarak ücretlendirmeyebilir. Bir üçüncü taraf ile çalışmaya başlamadan önce sözleşmenin resmi bir kopyasını alın.

Hiçbir sonuç bulunamadı.

Menü